Metody radzenia sobie ze stresem (oparcie w sobie)

🌷OPARCIE W SOBIE

Świadomość, że możesz polegać na sobie sprawia, że masz poczucie sprawczości. Kiedy to wiesz, to nawet w momentach beznadziejnych, jesteś w stanie zdać sobie sprawę, że odbudujesz to, co zostało zachwiane. Natomiast, aby zbudować takie poczucie, musisz być świadomy swojego ciała.

ZAAKCEPTUJ je takim, jakie jest, bo jest WYJĄTKOWE.

Niezależnie od tego, ile ważysz, jaki masz kolor włosów itd., co Ci dolega.

To niesamowita maszyna, która poprzez pewien niezwykły układ cząsteczek i zależności między nimi, powoduje, że żyjesz, oddychasz, JESTEŚ. Zachowaj więc kontakt ze sobą, tak jak zachowujesz kontakt z najbliższymi.

BĄDŹ BLISKO SIEBIE.

Poznaj swoje mocne i słabe strony. Poznaj sposób, w jaki postrzegasz swoje ciało. Sprawdź CZEGO ONO POTRZEBUJE? I JAK MOŻESZ O NIE DBAĆ? aby nie doprowadzić do energetycznego wypalenia.

Zapisz te potrzeby i sposoby na kartce, w zeszycie, pamiętniku i stosuj je.

WSŁUCHAJ SIĘ W SIEBIE.

Jeśli są w Tobie jakieś niezaakceptowane części ciała, zabierają one bezproduktywnie część Twojej świadomości, a to z kolei przekłada się na ograniczenie możliwości bycia TU I TERAZ i uczestnictwa w tym, co się dzieje aktualnie.

Istnieją dowody naukowe, że nowy ruch (np. nauka nowego sportu) sprawia, że mózg wytwarza nowe ścieżki neuronowe. Dzięki temu masz większą zdolność do myślenia dynamicznego, intuicyjnego i przestrzennego. Uprawiaj więc REGULARNIE różne formy ruchu.

Faktem jest, że w swoim towarzystwie spędzasz najwięcej czasu. Chcąc nie chcąc i czy Ci się to podoba, czy nie. O ileż przyjemniejsza będzie ta relacja, kiedy staniesz się taką osoba, jaką chcesz być, albo po prostu staniesz się tym, kim jesteś.

Kiedy masz oparcie w sobie, ograniczasz ilość stresorów.

Wiesz, jak zadbać o siebie, wiesz, co Ci służy, a czemu musisz powiedzieć STOP lub NIE.

Usiądź spokojnie. Zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów.

A później jeszcze kilka.

Odpowiedź na pytania:

  1. Jak o sobie myślisz?
  2. Jaką masz opinię na swój temat?
  3. Kim jesteś teraz?
  4. JAKA/JAKI CHCESZ BYĆ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *