Kalejdoskop 2021

Kolejny rok kończy swój bieg, rok pełen różnych emocji, wydarzeń i doświadczeń.

Oprócz uczenia się odpuszczania, szukania możliwości, sprawdzania, czy na pewno tego potrzebuję. Kiedyś ktoś mi powiedział „cierpliwość jest wartością”… ale co to znaczy? Teraz już wiem. Uczę się jej codziennie, akceptując to, co przynosi wszechświat. Wszystko pojawia się w jakimś celu. Każdy na naszej drodze daje nam lekcje, też pojawia się po coś.

Los chciał, żeby w tym roku pojawiły się na mojej drodze różne momenty i te przyjemne, ale także sporo trudnych. To one uczą cierpliwości, poprzez akceptację ich. Ale jak tu je akceptować? Najlepiej tak po prostu. To co się wydarzyło, już się wydarzyło, jest faktem. Nie dyskutuj z tym. Szukaj rozwiązań. Jednak pierw zaakceptuj.

W tym roku wydarzyło się wiele, łącznie z remontem, który okazał się nie tylko remontem w mieszkaniu, ale i remontem o wymiarze symbolicznym. Remont wnętrza. Odrestaurowanie, togo, co w środku wymagało odświeżenia. Przez wywrócenie wszystkiego do góry nogami, przez gruzowisko, do pozbycia się niepotrzebnych rupieci. Tak pojawia się kolejna faza przewartościowania. Ona nadal trwa.  

W trakcie rozmów z Wami okazało się, że wielu z Was także podjęło się w 2021 posprzątania swego wnętrza. Były rewolucje i wielkie porządki, ale także małe kroczki o wielkiej mocy.

Czasem pojawiły się pewne wydarzenia, które miały zwrócić Waszą/ naszą uwagę na to, że kierunek, w którym idziesz, być może nie jest już Twoim kierunkiem- czas objąć nowy kurs.

U innych pojawił się sygnał, że za szybko! Więc ZWOLNIJ! Wbrew niekorzystne i trudne wydarzenia niosą ze sobą wymiar sygnału, czy drogowskazu. To od Ciebie zależy, jak go potraktujesz.

ODPUSZCZANIE- moje słowo klucz na 2021. Jak odpuszczać? Tak, jak potrafisz. Nie chodzi o to, żeby robić rewolucje.

Chodzi o to, by puszczać wolno myśli, które Cię oblepiają,

odpuścić czynności, które nie służą,

odpuścić relacje, które są toksyczne,

odpuścić COŚ, kiedy jesteś na skraju wyczerpania,

pozwalaj sobie na niezrobienie wszystkiego, kiedy jesteś perfekcjonistą. Oswajaj się z tym. Akceptuj nowy stan rzeczy.  

Ja kończąc ten rok chętnie wracam myślami, do tego, co się pojawiło. A dużo tego było 😊

Owocna współpraca z Fundacją Oko : #projektstres, który rozwijam we współpracy z Justyną Dec, eventy związane z profilaktyką, projekt letni #ruszrzyćzleżaka, nagranie szeregu webinariów z lekarzami, rozmowy motywacyjne, coachingowe i wspierające,

Dziękuję całej ekipie Fundacji za dobry czas 😊

Zmiana w pracy i przejście do nowego zespołu. Trudna decyzja. Czy opuszczać miejsce i ludzi, z którymi było mi dobrze? Jednak nowe czekało, więc wylądowałam w zespole Trenerów, w którym zajmujemy się zarządzaniem wiedzą. Szukamy najlepszych rozwiązań, by dostosować je do istniejących potrzeb. Dzieje się. Za nami intensywny, DOBRY rok.

W czerwcu zakończyłam wolontariat w Akademii Przyszłości, dzięki któremu poznałam  wspaniałego Chłopca, z którym działaliśmy cały rok 😊

W ciągu roku były również Seminaria z Mistrzami, którym baczne kibicuję i wspieram, jak mogę 😊

Rozgościłam się w Olimp, gdzie pod czujnym okiem budujemy formę 😊

Fajnym doświadczeniem był dla mnie obóz crossfit, który przełamał moje lody „chodzenia” (z asekuracją) na rękach- blokada puściła. Da się to zrobić. Poza tym treningi w tej ekipie, to przyjemność😊

Rozpoczęłam wizyty w SUNTEN, gdzie odkryłam moc masażu. Uwalniam napięcia z mojego ciała. Szukamy emocji, które gdzieś się ukryły. Już czas im powiedzieć PAPA 😊 Puszczam wolno 😉  Agata Piwowarczyk dziękuję także za mentalny trening.

Zdecydowałam się na szatę graficzną wizytówek, które zawsze chciałam mieć. I tu nie chodziło o sam fakt, a o efekt końcowy. Długo to trwało, bo pomysły kłębiły się od ponad roku. Efektem końcowym są kropki… ale o tym innym razem.  Ostatecznie przemówiły kropki, które są symbolem chaosu, który można poukładać, można je połączyć ze sobą. Kropkę postawisz na końcu zdania, rozdziału, a także nad „i”. te kropki bywają też utożsamiane ze zwierzęcymi centkami, przez co są dzikie, ale można je oswoić.

Uuu powstała też strona internetowa, którą jeszcze dopracowuję, uzupełniam. Jest taka moja. Są moje kolory i moje kropki. Za pomoc i tłumaczenie rzeczy oczywistych dziękuję WebTrend.pl

Kursy w Grupieset (odkładane od zeszłego roku, w końcu są i ja w nich): Trener Biznesu i Trener Biznesu on-line. Tego mi trzeba było. Znów się dzieje, wchodzi nowa jakość, nowa wiedza i nowe umiejętności. 

A na zakończenie do domowej ekipy dołączył koteł, a w zasadzie kotka, która znała Spajka (pies) i Gonza (papuga) już wcześniej, lecz dopiero teraz miłość rozkwitła. Łańcuch pokarmowy w całości ze wzajemną akceptacją- to sztuka😊

2022 będzie dla mnie czasem ODKRYWANIA SIĘ

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *