Siła

Jak ją definiujesz? Co oznacza dla Ciebie być silnym? Czy to kwestia mięśni? A może ilości doświadczeń, które stanowią fundament tego, kim jesteś? lub trudne przeżycia, które definiują to, jak bardzo silny jesteś? Ale przecież miara trudności przeżyć i doświadczeń dla każdego jest inna, nieporównywalna, indywidualna…

Czy siła to stare drzewo, które ma potężną koronę i korzenie, i które prezentuje się majestatycznie, czy może trzcina, która jest giętka, podda się trudnym warunkom i przetrwa najgorszą burzę.

A co powiesz o mrówce, która jest w stanie przenieść wagę o 50 razy większą od swojego ciała i jest określana jako jedno z najsilniejszych stworzeń pod względem swojej wielkości.

ŁATWO JEST BYĆ SILNYM, KIEDY JESTEŚ ZAMKNIĘTY. Kiedy masz zbudowany gruby mur, przez który nikt się nie przedostanie. Kiedy chronisz się fosą, przez którą nikt nie przepłynie, kiedy zamykasz się w grubym pancerzu – niczym w zbroi… tak – wtedy łatwo jest Tobie powiedzieć, że jesteś silny.

Jaki będziesz, kiedy wyjdziesz za mur, przekroczysz fosę, ściągniesz zbroję?

Jak ocenisz wtedy poziom Twojej siły? a może to wolność? …kiedy będziesz w stanie stanąć bez żadnego pancerza, bez maski, bez muru i fosy, którymi się na co dzień otaczasz i powiesz światu: TO JA.

Taka jestem. Tak myślę. Taka bywam. Z wadami i skazami. Ten kawałek mnie jest taki, a inny jest inny. Mówię, co myślę i czuję. Robię, co uważam. Szanuję Cię. Nie obawiam się, co powiesz. Jeśli mnie nie akceptujesz, takiej jaką jestem, nie jest nam pisane udać się we wspólną podróż…

A jak to jest kiedy jesteś w trakcie jakiegoś wydarzenia, procesu… czy wiesz, że jesteś jego uczestnikiem? Jesteś uważny? Znasz siebie? swoje emocje, które są dla Ciebie informacjami? Twój stosunek do nich? Czy jesteś świadomy, że to od Ciebie zależy, co Ty z nimi zrobisz i jak będziesz na nie reagować. Czy w tych różnych chwilach pozostajesz blisko siebie?

Pamiętaj, że to Twoje najbezpieczniejsze miejsce: PRZY SOBIE.

A co się dzieje, kiedy jesteś blisko siebie?

Jesteś i działasz w zgodzie ze sobą

Poznajesz siebie

Akceptujesz siebie, miejsce i moment, w którym się znajdujesz

Lubisz siebie

Kochasz siebie

Masz poczucie własnej wartości

Potrafisz wybaczać, przez co zaniechasz oporu wobec życia i wyzbywasz się bólu i rozżalenia

Akceptujesz niepewność

Jesteś pewny siebie

Nie obawiasz się

Jesteś spokojny

Ufasz sobie

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *