#projektstres

W tych specyficznych czasach, które obecnie nastały stres zyskał na swojej mocy i doskwiera coraz bardziej. W sytuacjach stresowych pojawia się wiele emocji. Tłumienie ich przekłada się na hormonalną reakcję, która, jeśli utrzymuje się długo, prowadzi do podwyższonego poziomu stresu, a to do zmian w organizmie, czego następstwem są różnego rodzaju choroby, w tym nowotworowe. Dlatego ważne stało się dla mnie, by chronić siebie przed jego skutkiem, by poszukiwać metod radzenia sobie z nim. Kiedy zaczęłam się interesować stresem, nie wiedziałam jeszcze, że doprowadzi mnie to do #projektustres.

#projektstres to koncepcja, która powstała we współpracy z Fundacją Oko w Oko z Rakiem, kiedy rozmawiałyśmy wraz z Justyną Dec (prezes Fundacji) o ważności dbania o siebie, zwłaszcza w krytycznych momentach. Na potrzeby działań i szerzenia profilaktyki stworzyłam szereg artykułów związanych z tematem stresu, które były umieszczane początkowo na stronie FB Fundacji oraz mojej, a teraz zebrane w jednym miejscu, i które są wskazówkami dla czytelników w obejściu ze stresem. Można się dowiedzieć, czym jest stres, po co nam jest potrzebny, jakie płyną z niego korzyści, a także poznać szereg metod radzenia sobie z nim.

W ramach #projektustres nagrywamy również webinaria i live.

Prowadzę również warsztaty, podczas których uczestnicy dowiadują się, a przede wszystkim ćwiczą, jak obezwładnić stres. Sprawdzamy źródło jego pochodzenia, a następnie pokazuję, jakie techniki można wykorzystać, żeby uwolnić się ze szponów stresu i zacząć w końcu brać życie w swoje ręce.

Zachęcam do lektury, a przede wszystkim do działania!

Korzystając dalej ze strony, akceptujesz politykę prywatności.